krematorium pro psy

Jsou nám hodně blízcí, bereme je jako členy rodiny. Neumějí sice mluvit, ale svou lásku nám vyjadřují tolikrát za den, že ji snad nikdy dostatečně nesplatíme. Jak se potom vyrovnat s jejich smrtí? Namístě je pohřební obřad, kremace, uložení popela na zvířecím hřbitově, jichž dnes vyrůstá nejen ve velkých městech poměrně dost. Jaký je obvyklý ceník a v čem je rozdíl oproti krematoriu určenému pro lidi? 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Příjem zvířat funguje obvykle nonstop

Bez ohledu na denní nebo noční hodinu, tělo psa nebo kočky, ale i jiného zvířete, je možné přivézt do krematoria kdykoliv. Vyberete si, jakým způsobem bude probíhat poslední rozloučení a sdělíte své představy do nejmenších detailů. Psí krematorium vám nabídne i kamerový záznam, což je také hmatatelný důkaz, že skutečně dostanete do urny popel svého domácího mazlíčka. Rozlučková místnost, možnost například otisku tlapek nebo vyřízení právních formalit, to vše je obvykle možné na jednom místě, bez dalších přesunů jinam. Dostupnost MHD bývá samozřejmostí, stejně jako tolik potřebná empatie zaměstnanců tohoto provozu. 

Psí krematorium nabídne komplexní přístup od A do Z, zvíře si vyzvedne od veterináře nebo u vás doma, termíny jsou pak na domluvě a vše potřebné lze vyřídit třeba i během víkendu. Zvolte si hudbu nebo květiny, popel si můžete kdykoliv vyzvednout. Popel si můžete odnést nejen v urně, ale také například ve skleněném srdci, symbolizujícím váš vztah. V nabídce obvykle nechybí ani náhrobek, malý a důstojný, podle přání majitele pejska.

Nezávazná kalkulace ceny je samozřejmostí

Dnešní psí krematorium vám přinese i přibližný cenový návrh, díky němuž budete vědět, na kolik vás podobný obřad vyjde. Vyberte si z pestrého katalogu šperků, nechejte udělat otisk tlapky na pozdější tetování, možností je v dnešní době poměrně dost. Cíl je jediný – důstojně se rozloučit, podělit se o žal, přijmout ztrátu a jít poté dál. Psích krematorií je v ČR stále více, cena kremace je pak odvislá podle váhy zvířete a průměrná cena za obřad se vším všudy – květiny, sledování žehu a podobně, může vyjít i na deset nebo více tisíc korun.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest