Existuje obrovská škála nejrůznějších psích aktivit. Ať už jde o výstavy, pobyt na “cvičáku” nebo jen venčení a hry v městském parku nebo na naší zahradě. Se psem po boku si můžeme opravdu dobře zasportovat a spolu se svým čtyřnohým kamarádem si pořádně zlepšit fyzickou kondici. Jak se jmenují jednotlivé “psí sporty”? V prvé řadě jde o takzvanou Agility, která je velice podobná například koňskému parkuru. Pes musí u nejrůznějších prolézaček nebo houpaček ukázat velkou zdatnost, kterou musí oplývat i jeho zkušený majitel. Podobnou činností se dá strávit příjemné odpoledne pod širým nebem…

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Coursing pro rychlé běžce

V mnoha zemích dnes přichází ke slovu i takzvaný Bikejöring, kdy za sebou táhne pes v postroji kolo i s živým nákladem. Pes musí být absolutně poslušný a sehraný se svým majitelem i s terénem, rozhodně není radno něco podobného provozovat na frekventované vozovce. Dalším poměrně známým sportem je coursing, při které se psi snaží doběhnout a ze svého pohledu i zpacifikovat umělou vlečenou návnadu, která připomíná vzdáleně běžícího zajíce. Samozřejmostí jsou různé překážky na trati, jako jsou například vodní příkopy nebo malé stromky, které musí lovec pracně obíhat.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248450" width="480" height="480" mobile="yes"]

Aportování frispee disku

Zkusili jste už Frisbee disk? Tento “létající talíř” zabaví vašeho psa třeba i na celé hodiny. Aportování trénuje psovu obratnost a pohotovost a naučí také nenásilnou formou absolutní poslušnosti vůči pánovi, kterému pejsek Frisbee neustále přináší k novému a novému nadhozu do dáli.

Hrát si však spolu mohou i dva psi, proč jim nedopřát lano, o které se mohou přetahovat? Stačí metr dlouhé lano a můžeme soutěžit. Poraženým je ten pes, který se dříve pustí…

Psí tábory

V posledních letech se ke slovu dostávají i takzvané letní pobytové tábory pro psy, které jsou v podstatě ekvivalentní dětským letním táborům. Týden v přírodě strávený s vaším čtyřnohým miláčkem, během něhož budeme pilovat výcvik pod dohledem školeného instruktora. Takovéto tábory dokonce nejsou omezeny ani hranicemi naší země, můžete i se psem vyrazit například do Chorvatska, kde lze absolvovat třeba zdravotně-kondiční psí plavání. Na psích letních táborech lze vyzkoušet nejen agility, dog-trekking, ale také například obranný či lovecký výcvik.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248441" width="480" height="300"]
[dogslife_add_seznam_add zoneid="248453" width="480" height="480" mobile="yes"]
[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest