Existuje obrovská škála nejrůznějších psích aktivit. Ať už jde o výstavy, pobyt na “cvičáku” nebo jen venčení a hry v městském parku nebo na naší zahradě. Se psem po boku si můžeme opravdu dobře zasportovat a spolu se svým čtyřnohým kamarádem si pořádně zlepšit fyzickou kondici. Jak se jmenují jednotlivé “psí sporty”? V prvé řadě jde o takzvanou Agility, která je velice podobná například koňskému parkuru. Pes musí u nejrůznějších prolézaček nebo houpaček ukázat velkou zdatnost, kterou musí oplývat i jeho zkušený majitel. Podobnou činností se dá strávit příjemné odpoledne pod širým nebem…

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Coursing pro rychlé běžce

V mnoha zemích dnes přichází ke slovu i takzvaný Bikejöring, kdy za sebou táhne pes v postroji kolo i s živým nákladem. Pes musí být absolutně poslušný a sehraný se svým majitelem i s terénem, rozhodně není radno něco podobného provozovat na frekventované vozovce. Dalším poměrně známým sportem je coursing, při které se psi snaží doběhnout a ze svého pohledu i zpacifikovat umělou vlečenou návnadu, která připomíná vzdáleně běžícího zajíce. Samozřejmostí jsou různé překážky na trati, jako jsou například vodní příkopy nebo malé stromky, které musí lovec pracně obíhat.

Aportování frispee disku

Zkusili jste už Frisbee disk? Tento “létající talíř” zabaví vašeho psa třeba i na celé hodiny. Aportování trénuje psovu obratnost a pohotovost a naučí také nenásilnou formou absolutní poslušnosti vůči pánovi, kterému pejsek Frisbee neustále přináší k novému a novému nadhozu do dáli.

Hrát si však spolu mohou i dva psi, proč jim nedopřát lano, o které se mohou přetahovat? Stačí metr dlouhé lano a můžeme soutěžit. Poraženým je ten pes, který se dříve pustí…

Psí tábory

V posledních letech se ke slovu dostávají i takzvané letní pobytové tábory pro psy, které jsou v podstatě ekvivalentní dětským letním táborům. Týden v přírodě strávený s vaším čtyřnohým miláčkem, během něhož budeme pilovat výcvik pod dohledem školeného instruktora. Takovéto tábory dokonce nejsou omezeny ani hranicemi naší země, můžete i se psem vyrazit například do Chorvatska, kde lze absolvovat třeba zdravotně-kondiční psí plavání. Na psích letních táborech lze vyzkoušet nejen agility, dog-trekking, ale také například obranný či lovecký výcvik.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest