obojek proti štěkání

Rušení sousedů? To už s protištěkacím obojkem nehrozí, neboť efekt je skutečně výborný. Zvuk, impuls nebo naopak jemná vibrace? Rozhodně nejde o to pejska nějak trápit, jako spíše usměrnit. Noční štěkot je totiž nepřípustný a je tedy zapotřebí uklidnit vztahy v ulici tím, že odnaučíte pejska tolik štěkat. Platí na čivavy, maltézské psy i jorkšíry, stejně jako krysaříky a další malá plemena, která v sobě někdy ukrývají hodně bojovného ducha a štěkají jako o život – ne vždy je to však nutné nebo dokonce žádoucí, tak pozor!

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Snadno se nasadí, lze jej ovládat dálkově

Má spoustu výhod a je dokonce i voděodolný, respektive vodotěsný (záleží na modelu), takže v zásadě vůbec nic nebrání vzít si jej třeba na procházky. Protištěkací obojek pro malé psy má dálkové ovládání, takže vůbec nemusíte jít směrem ke svému čtyřnohému kamarádovi, abyste například regulovali hladinu impulsu. Žádná bolest, ale jen jemné usměrnění, že toto chování je nežádoucí.

Protištěkací obojek pro malé psy je především mimořádně lehký, takže jistě nebude na překážku ani těm opravdu drobným zástupcům určitých plemen. Bišonek, jezevčík nebo třeba shi-tzu si určitě nepostěžují. Častým dotazem na prodejce je, zda nespustí reakci obojku štěkot jiného psa, což by mělo jistě velmi negativní odezvu. Protože je však obojek aktivován zkrátka tím, že se pohnou, resp. zavibrují hlasivky nositele, na podobnou problematiku už výrobce samozřejmě myslel a adekvátně ji vyřešil.

Jak fungují protištěkací obojky?

Když se řekne protištěkací obojek, není si třeba představovat zařízení, které podrobí našeho kamaráda nějakému mučení. Obojek se snadno nasadí i nosí, má několik různých stupňů pro korekci štěkání – elektrická stimulace nebo akustický signál s rostoucí intenzitou chytrému zvířeti hned napoví, že štěkání není v danou chvíli zapotřebí. Nejde o nic bolestivého nebo stresujícího, nezaměňujme automaticky elektrický impuls s elektrošokem. Na trhu je běžně i ultrazvukový obojek, jenž je ideálním doplňkem pro povahově mírné a citlivé psy, kterým by nesvědčila elektrická stimulace. Nehodí se ovšem tam, kde žije psů více – působil by totiž na každého podobného člena domácnosti. Jaké máte zkušenosti s protištěkajícími obojky? Napište nám do komentáře.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Marek Kos | Foto: unsplash.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest