Pes žere trávu – chybí mu stavební látky v těle, je to přirozené, přemýšlejte i o změně stravy

Vidíte svého psa nezřídka hrabat a pojídat trávu, písek, hlínu či dokonce exkrementy? Psovi zkrátka chybí důležité stavební látky v těle a tímto způsobem si je doplňuje. Pokud je žraní trávy nezvykle časté, je na čase popřemýšlet o změně stravy a dopřát mu hodnotnější a vyváženější stravu. Obyčejné granule často nejsou tím nejlepším řešením, pes potřebuje více. Především stálou a vyváženou stravu bez náhlých změn.

Občasné žraní trávy je přirozené dorovnání živin, pozor na písek a větší kamínky

Pokud pes žere trávu jen občas, není třeba se nijak obávat. Obvykle si tím dorovná svůj příjem potřebných látek. Je-li však konzumace trávy častá, je to varovný signál nejen možných střevních obtíží. Tak jako mnoho býložravců jí rostliny, i pes potřebuje někdy tuto stravu, která mu chybí. Levná krmiva ve formě granulí nejsou zrovna ideálním řešením a poté pes bude pojídat trávu častěji, aby si doplnil potřebné látky a zároveň si žaludek pročistil.

Žraním trávy se pes neléčí

Nechápejme to však tak, že se pes „léčí“, pouze pozná, že mu něco chybí a trávou to doplní. Totéž je to s pískem. Ten je však nebezpečnější, ve větším množství může způsobit nemalé potíže, písek se totiž nerozloží, a pokud pes spolkne větší kousek kamínku, může být problém na světě. Kamínky sice také mohou doplnit některé chybějící látky jako vápník či křemík, ale zároveň mohou přinést problémy.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Při časté konzumaci trávy se poraďte s veterinářem a přemýšlejte o změně stravy, hlavně ji často nestřídejte

Tedy, občasné pojídání trávy je přirozeným doplněním stravy. Děje-li se tak hodně často a ve velké míře, je čas přemýšlet o změně stravy a poradit se s veterinářem, zda pes nemá nějaké závažnější problémy. Jak tvrdí veterináři, nejhorší je, pokud psovi dáváte stále jen granule a někdy, kdy máte čas, mu dáte něco navíc. Vůbec psovi nepřilepšíte, ba naopak. Jeho tělo je zkrátka navyklé na obvyklou stravu a její složení. Žraní trávy je tak normální dorovnávací proces chybějících látek a minerálů, ovšem při nápadně časté konzumace trávy a hlíny je dobré se poradit se veterinářem. Pes potřebuje stálou a poměrně jednotnou stravu a vnášení lidských chutí, že mu přilepšíme, není dobré. Je lepší postupně přejít na jinou stravu, která bude vyváženější. Chce to však postupně, aby si organismus na nové látky navykl a pes je bez problémů trávil. Je několik variant – od suchých krmiv, přes konzervy až po domácí stravu z masa a zeleniny. Každé řešení má své výhody a zápory, špatné nejsou ani tzv. kapsičky, které obsahují granule, maso i vodu. Jakmile však psa naučíte na určitou stravu, zůstaňte u ní. Pes si žraním trávy případně sám dorovná potřebu.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest