Dnes možná ještě víc než dřív platí známé Pes – přítel člověka.  Čím větší máme problémy ve vztazích a komunikaci s lidmi, tím víc toužíme po bezpodmínečné lásce, bezelstném a věrném přátelství. Pes je víc než jakékoli jiné zvíře, pozná, když vás něco trápí, pomůže, když jste nemocní, vždy se vrátí domů. Už nepotřebujeme tolik hlídače, to zvládne technika, ale živého společníka, s kterým si můžeme hrát, mazlit, tiše rozjímat, toho potřebuje dítě, dospělý i starý člověk.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Výběr ideálního psa

Každý si vybírá psa podle svého založení a temperamentu. Budoucí chovatel by si měl uvědomit, že velký pes má také velké nároky – na prostor, stravu, důslednou výchovu (nevycvičený velký pes může být opravdu nebezpečný). Proto vzrůstá obliba malých plemen. Malý pes může být s vámi v bytě kdekoli, kde mu to dovolíte a připravíte pelíšek. Spotřeba krmiva je samozřejmě výrazně nižší, což přináší další výhody. Také cestování s menším pejskem je jednodušší, vejde se lépe do jakéhokoliv dopravního prostředku, v nabídce obchodů s chovatelskými potřebami najdeme spoustu pomůcek do auta, přepravní boxy, pro úplně malé psy tašky přes rameno nebo na kolo, skládací misky atd.

 

Výběr či pořízení psa se může stát i módní záležitostí, přičemž tón udávají světové celebrity. Poslední dobou patří mezi nejoblíbenější plemena čivavy, které se vejdou i do dámské kabelky. K takovému pejskovi pak patří oblečky, pláštěnky, botičky, sponky, zdobené obojky, kosmetika (věděli jste, že pro tato malá plemena jsou v nabídce i parfémy?). Co je nejdůležitější pro každého psa, je kvalitní strava. Vhodné krmivo dokáže prodloužit a zkvalitnit život, doplňky stravy a vitamíny se postarají o krásnou srst a vitalitu. Oblíbenou formou výživy jsou granule pro psy, z nichž se dá vybrat plnohodnotné krmivo na míru i malému pejskovi.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest