velké pláštěnky pro psy

Venčení bez ohledu na počasí přináší mnohdy dost nepohodlí pro pejska i jeho majitele. Zejména v případě dešťů, se páníčkovi jistě nechce ven. Pokud jste majiteli velkého plemene psa, jistě víte, jaké množství vody je pes schopný přinést domů v srsti. Co dělat, aby jste si domů po dešti nezpůsobili potopu? Jak jistě víte, dešťové mraky si nevybírají a často udeří neočekávaně. Je proto vhodné mít po ruce pláštěnky pro velké psy, či overaly, které psa před zmoknutím uchrání a zabrání nachlazení. Nachlazený pes se může léčit poměrně dlouho, prevence je pak přeci stejně důležitá jako třeba u dětí…

Nepromokavý materiál je hodně praktický

Lehký a prodyšný tak, že jej pejsek nebude ani cítit a zároveň rychleschnoucí, takže prakticky bezúdržbový. To jsou základní body k výběru pláštěnky pro velké psy. Navíc by se měla snadno oblékat, protože se jistě nechcete před každou procházkou zdržovat se složitým zapínáním. Pes sám brzy pochopí, o co jde a na komfort nepromoku si zvykne. Bude jej proto rád nosit na každý menší výlet do přírody. Neexistuje univerzální obleček pro všechny, ale je jasné, že vzhledem k rozmanitosti trhu se dočká i Italský Corso, ovčák nebo i další větší plemena. 

nepromokavé pláštěnky pro psy

Celoroční použití by mělo být samozřejmostí

Odolat nejen vodě, ale i větru – zkrátka vyhovující jakémukoliv počasí. Pláštěnky pro velké psy, které nabídnou celoroční využití, jsou vždy nejlepší volbou. Pláštěnka by měla být patřičně lehká, pohodlná, a především pak nešustit jako třeba dětské modely pláštěnek, které si velmi dobře pamatujeme. Reflexní prvky jsou také důležité, zvláště pokud bude kolem vás hustý provoz, nebo snížená viditelnost. Pokud nemáte zatím žádnou pláštěnku vybranou, doporučujeme se podívat na značku HurttaKarlie, které patří k nejoblíbenějším na trhu.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com