parfémy pro psy

Toto téma možná vzbudí u někoho lehký úsměv na tváři, ale je pravda, že jde o velký hit posledních sezon. Parfémy pro psy jsou tématem, které je oblíbené hlavně u menších pokojových plemen. Příjemná vůně rozhodně psa neobtěžuje, spíše působí uklidňujícím dojmem. Parfémy jsou bez alkoholu, jsou zcela na přírodní bázi a svým složením určitě potěší i majitele. Pes má mimořádně citlivý nos, s naším se to vůbec nedá srovnávat. 140 až 220 milionů čichových buněk, to je číslo, které hovoří nade vší pochybnost.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pomůže nám, ale i sousedům

Nepříjemný zápach, který je hodně cítit zvláště u starších zvířat? Jistě, i tady existuje řešení, co nebude pejskovi nijak vadit, spíše naopak. Parfémy jsou určeny hlavně pro psy chované v bytech, obsahují éterické oleje – citronová tráva, pačuli, levandule, rozmarýn a podobně – a jsou tedy velmi dobře přijímány u lidí i zvířat. Parfémy jsou proto vhodné i pro citlivější zvířata, samotná aplikace je velmi snadná. A potěšíte i sousedy, to je jistě také malé plus.

Kam se sprej pro psy aplikuje?

Břicho, oblast slabin nebo zad, přesně tam se nejlépe vmasíruje. Dřevitá vůně nebo aroma květin, vanilky a tak podobně, nabídka je velmi široká a záleží pak už jenom na vkusu každého majitele. Prodávají se například i kondicionéry pro lepší rozčesávání srsti, vůně potom může posloužit druhotně i v boji proti parazitům. Blechám a klíšťatům psí parfém zkrátka a dobře nevoní! Aloe vera, jahodový a malinový extrakt, to vše bez parabenů a silikonů. Důraz je stejný jako u kosmetiky pro nás! Přírodní, bezpečný, stačí jenom pár kapek. Kolínská voda pro psy, která by byla ještě na přelomu tisíciletí možná až kuriozitou, je dnes poměrně běžnou záležitostí, jíž se nemusíte vůbec obávat ani u poněkud citlivějších zvířat.

Používáte kupované parfémy pro psy, nebo raději sáhnete po přírodním produktu?  Jaké jsou vaše zkušenosti? 

Autor: Marek Kos | Foto: unsplash.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest