filmy se psi

Pokud máte rádi zvířata, určitě také znáte pár snímků, kde hraje hlavní roli pes nebo kočka, případně kůň. Pojďme se nyní zaměřit na filmy, ve kterých je nejlepší přítel člověka na prvním místě. Které to jsou? Dobrodružství, v němž je zásadní vztah lidí a psů, rozhodně nemusíme hledat nějak dlouho. Co třeba příběh jako Bella a Sebastián? V Alpách, uprostřed přírody, k sobě najdou cestu malý chlapec a fenka. Světová válka půjde stranou, Sebastián žijící u adoptivního dědečka prožije úplně jiné chvíle a užije si dětství naplno.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Bella a Sebastián je jedním z nejoblíbenějších

Příběh, který se dočkal už několika filmových zpracování, ať už jsou to díly ze sedmdesátých let nebo novější verze z roku 2013 v režii Nicolase Vaniera. Savojské Alpy jsou učiněná nádhera, mohutný horský pes se do nich opravdu hodí. Pokud máte rádi větší z psích plemen, pak určitě musíte důvěrně znát příběh Beethovena. První díl americké komedie spatřil světlo světa v roce 1992, o dekádu později se už točilo čtvrté pokračování. Naposledy jsme mohli vidět rodinný film Beethoven: Pirátský poklad z roku 2014. Skutečně, legendární série nejen pro milovníky majestátních bernardýnů.

Trochu dobrodružství si užijí i příznivci jiných plemen. Fenka Bella a film Psí domov z roku 2019 aneb příběh, kdy se mladá fenka snaží dostat zpět ke svému majiteli, který je několik stovek kilometrů daleko. Podaří se jí to? A neztratí se někde při svém americkém putování? Předlohou k filmu byla kniha W. Bruce Camerona, ten se následně ujal i scénáře pro stříbrné plátno. Pokud máte rádi literární zpracování, film by vám určitě neměl ujít.

Oblíbená novinka a Dennis Quaid

Další knižní předloha W. Bruce Camerona je také dosti populární, Psí poslání je indicko-americkým filmem z roku 2017, jenž se dočkal i druhého dílu, jenž šel do kin o dvě léta později. Hraje tady i oblíbený herec Dennis Quaid, jenž se objevil například ve Dni poté a Letu Fénixe (oba 2004) nebo ve filmu G. I. Joe (2009). V komedii Marley a já (2008) pak exceluje hollywoodská herečka Jennifer Anistonová s Owenem Wilsonem. V hlavní roli je také labrador, který je trochu svéhlavý, ale ve finále také o to roztomilejší.

Kdo má v oblibě čivavy, pak má jasného favorita! Čivava z Beverly Hills jménem Chloe je šlechtična a zůstala by v pohodlí nebýt poněkud přízemnějšího Papiho, jenž se jí neustále dvoří. A dobrodružství pak začíná v momentě, kdy majitelka odjíždí do Evropy a nechává své kamarádce starost o Chloe. Ta pak raději prchá a zažije hodně zajímavých chvilek. Film z roku 2008 se dočkal i několika pokračování a těží i z popularity herečky Jamie Lee Curtisové.

Zaměřme se i na tvorbu pro děti

Souboj koček a psů na filmovém plátně aneb Jako kočky a psi, to je film z roku 2001, kde uvidíme třeba Aleca Baldwina a Jeffa Goldbluma. Ale také „zlou“ perskou kočku Mr. Tinklese, který ohrožuje partnerství lidí a psů. Kdo vyhraje? Samozřejmě, je to příběh pro děti a vše dopadne samozřejmě tak, jak má. Jde o špionážní film plný odkazů na současnost, vtipných chvilek se tu najde také hodně. Vlastně zábava pro celou rodinu na volné odpoledne, dalo by se říci. A to jsme se dočkali po pár letech i pokračování.

V roce 1996 jsme také poprvé mohli vidět 101 dalmatinů, snímek, v němž hraje hlavní roli návrhářka Anita. Spoustu psů bojujících se zlem, Hugh Laurie a Glenn Closeová. A také řada pokračování, například pod názvem 101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství, film, který přišel do kin v roce 2003.  V roce 2009 byl natočen ještě jeden zajímavý film, Hačikó – Příběh psa s Richardem Gerem, kde je v titulní roli akita inu. Jako poslední bych vám rád doporučil novinku a to ze Slovenské kinematografie. Film Gump- pes, který naučil lidi žit, přišel do kina v roce 2021 a dozajista by vám neměl uniknout. Vybrali jste si? Pak přejeme příjemnou zábavu.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest