nejlepší plemeno k dětem

Zvažujete, že si pořídíte psa a chcete aby pokojně vyrůstal s dětmi? Pak vás jistě napadla zásadní otázka – Jaký je nejlepší pes k dětem? Zvíře, které si pořídíme jako společníka, musí mít ty nejlepší předpoklady. Rozumět si s dětmi, nebýt agresivní, nabídnout pohodovou a klidnou povahu a současně umět odradit nezvané hosty, když to bude nutné. Zvláště pokud máte doma malé děti, je namístě věnovat podobnému výběru velkou pozornost. Některá z plemen jsou totiž vysloveně dobrácká a čas strávený s vašimi ratolestmi je bude nadmíru bavit! Důležité je psa dobře vychovat, ale zůstává pravdou, že některé rasy k tomu mají lepší předpoklady.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Děti a čtyřnohý přítel

Jaký je nejlepší pes k dětem? Řada rodin referuje jednoznačně o zlatém retrívrovi, který umí být přátelský i k jiným zvířatům v domácnosti a nevadí mu, když je kolem něj opravdu rušno. Pravda, jde sice o větší plemeno, ale to vůbec nevadí. Velmi spolehlivým řešením je také sázka na boxera, který si umí s dětmi vytvořit velmi pevné pouto. Pokud nemáte příliš velký byt a je třeba spoléhat na menší plemeno? Pak je dobrou variantou třeba anglický buldok, jenž si rozumí s dětmi, dalšími pejsky a klidně vezme na milost i kočku, i když asi jenom kvůli vám. Nejlepší pes k dětem je také labradorský retrívr, který je skutečným ochranářem tělem i duší, má výdrž na procházky a rád se i vykoupe. Inteligentní, spolehlivý a hravý pes, co víc si k dětem ještě přát, že?

Plemena vhodná pro alergiky

Máte doma alergika? Pak je pudl doporučovaným řešením situace, neboť minimálně pouští srst. O tu je však zapotřebí pravidelně pečovat, takže podobná práce pak asi zbyde na vás. Pokud máte doma opravdu malé děti, je doporučován odborníky například francouzský buldoček, vzdálený bratranec toho anglického. Je skladný, má příjemnou povahu a předškoláci si na něj dobře zvyknou, neboť jim vyhovuje z pohledu velikosti. Nejlepší pes k dětem, které už odrostly základní škole, jsou třeba ohař nebo setr. Velice chytrým společníkem umí být například i bígl, jen se připravte na to, že má jednu nevýhodu – nikoliv však povahovou – poměrně často za ním budete zametat a vysávat vylínanou srst. Jak je to u vás doma? Které plemeno psa se vám nejvíce osvědčilo?

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest