Na cestách a v přírodě se setkáváme s mnoha pejskaři. Ať už jde o rychlou venčící akci, nebo procházku ve větším rozsahu, vždy musíme mít správné oblečení a vybavení. A to potřebuje i náš psí kamarád. Proto je třeba věnovat dostatek času při výběru obojku a vodítka pro psa.

Na trhu existuje spousta variant, velikostí i materiálů. Vždy je dobré přemýšlet nad tím, kam se se psem vydáváme, abychom podle toho přizpůsobili svůj výběr.

Když už víme, že se vydáváme na delší procházku, než jen pár bloků okolo panelového domu nebo baráku, je vhodné s sebou vzít:

  • pevné vodítko
  • kvalitní obojek
  • pamlsek pro psa
  • dle délky a počasí vodu
[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pevné vodítko ochrání nejen vašeho psa

Ať už máte psa perfektně vycvičeného, nebo máte spíše takového, se kterým si někdy nevíte rady, kvalitní vodítko na procházku je povinností. Při výběru je důležité myslet na správnou délku a sílu, každé plemeno si totiž vyžaduje své. Jistě nebudete chtít malou rasu zatěžovat těžkým a robustním lanem a zároveň nemůžete krotit velkého a těžkého rotvajlera vodítkem o šířce tkaničky.

Materiál pak potřebujete takový, aby vás ani vašeho kamaráda zbytečně netížil, zároveň ale musí být dostatečně silný a odolný – nechceme přece kupovat každý rok nové vybavení. Vhodným materiálem je pravá kůže. Obzvláště vysokou pevnost poskytuje hovězí kůže, ze které vyrábí vodítka společnost Dogmount.

Existuje mnoho typů, provedení i barev a s tím se pojí také délka. Vybírat musíme dle svých preferencí – existují krátká kožená vodítka s očkem pro vedení psa u nohy, nebo až 2 metry dlouhé varianty, které psovi dopřávají více pohybu. Pro maximální praktičnost si můžete vybírat také mezi různými typy karabin, čímž vytvoříte zcela originální kožené vodítko pro psa.

Kvalitní obojek pro lepší zážitek

Procházka má být příjemnou chvílí jak pro vás, tak pro vašeho psa, proto jsou rozměry obojku velmi důležité. Rozhodně by se neměl dusit příliš utaženým nebo příliš úzkým vodítkem. I v případě, že vlastníte menší plemeno, nedoporučují se obojky užší než 1 cm. Případný tlak se nemá jak rozkládat a obojek psa zbytečně silně dusí.

Na trhu existuje spousta variant, rozhodně lze i zde doporučit obojky z pravé hovězí kůže. Z tohoto materiálu se dá vyrobit opravdu široké spektrum různě širokých a velkých obojků v rozdílných barvách a s různým zapínáním.

Kožený obojek pro psy vyniká také dlouhou životností, ale samozřejmě pouze za předpokladu, že mu věnujete dostatečnou péči.

Ne vždy musí být procházka se psem sportovní záležitost

Určitě je něco jiného, pokud potřebujete svého psa rychle vyvenčit, anebo pokud vyrážíte na delší trasu. Ne vždy však musí jít o velké sportovní výkony  – někdy se prostě chcete vydat v pohodlném ležérním oblečení.

Pokud chcete dodat své procházce větší estetický dojem, není nic jednoduššího, než sladit obojek a vodítko pro psa s vaším vlastním outfitem. Nemluvíme tady ale o stejných účesech a oblečcích, mluvíme o malých detailech, které společný čas povýší na tak trochu kulturnější úroveň.

Bavíme-li se zde o koženém obojku a vodítku, není nic jednoduššího, než pořídit menší kožený doplněk i pro sebe. U firmy Dogmount, která se specializuje na výrobu psích obojků a vodítek, seženete také opasky do kalhot. Při výběru u jednoho výrobce pak zajistíte, že budete mít výbavu pro psa i pro sebe téměř totožnou.

A že je na trhu z čeho vybírat! Ať už jste milovník tmavých barev a tvrdšího stylu, nebo máte raději spíše světlé tóny a jemnější vzhled, vždy budete mít z čeho vybírat. Případně můžete využít možnosti výroby produktů na míru. Získáte tak opravdu originální vybavení pro sebe i svého čtyřnohého přítele.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest