Abychom nalezli odpověď na tuto otázku, provedli  jsme malou studii a zeptali uživatelů eDarling na několik otázek týkajících se tohoto tématu. Studie se zúčastnilo 1290 nezadaných, z nichž 52% jsou vlastníci psů.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pes jako spojka na rande

Na otázku, zda je snadnější flirtovat, pokud má jeden z flirtujících psa, větší část respondentů (79%) odpověděla ano, nebo pravděpodobně ano. Je tedy zřejmé, že vlastnit psa, může mít při navazování kontaktu jisté výhody a celý proces flirtování se tak může usnadnit. Je ale také možné, že by majitelé psů byli obecně považováni za snadnější objekt flirtu?

 

V další otázce měli uživatelé odpovídat na otázku, jaké vlastnosti jsou podle nich typické pro majitele psů. Z odpovědí je patrné, že nejčastěji je majitel psa spojován s vlastnostmi jako: aktivní (75%), přátelský (60%) nebo asertivní (33%). Naopak nejméně často byli majitelé psů spojováni s vlastnostmi jako neklidný (6%), nepřátelský (2%) nebo přecitlivělý (3%). Pokud tyto vlastnosti přeneseme do oblasti flirtování, je pochopitelně výhodné být ostatními považována za přátelskou či aktivní.

Která plemena psů mají nejpřitažlivější páníčky?

Otázka, která zůstává nezodpovězená je, jakou roli hraje plemeno psa a zda muži a ženy preferují rozdílné rasy psů nebo ne. Je zajímavé, že ne všichni pejskaři mají při flirtování a seznamování tyto výhody. Vše totiž závisí také na rase psa. Z odpovědí na otázku „šla/šel byste na schůzku s majitelem/majitelkou tohoto psa?” vyplývá, že pro ženy jsou nejpřitažlivější majitelé boxerů, zatímco pro muže jsou nejatraktivnější majitelky mopsů.

Jaký pán, takový pes

Vypadá to, že si utváříme jasnou představu o majitelích psů, jen na základě znalosti rasy psa, kterého daný člověk vlastní.

 

Když se zamyslíme nad tím, jak určité charakterové vlastnosti přisuzujeme jednotlivým rasám psů, je snažší porozumět, proč by ženy nejraději šly na rande s majitelem boxera a muži by preferovali majitelku mopse: ve srovnání s ostatními rasami psů, majitel boxera je považován za úspěšnějšího, inteligentnějšího a je v očích žen více sexy.

Jestliže ženy u mužů oceňují především úspěch a intelligenci, je potom jasné, že právě majitelé boxerů jsou pro ženy tolik atraktivní. Pokud se zamyslíme nad tím, jaké vlastnosti muži přisuzují jednotlivým majitelkám psů, je zřejmé, že „nejoblíbenější majitelka psa”, tedy majitelka mopse, je považována za věrnou a inteligentní.

Jak je to možné?

Jak to, že usuzujeme o majiteli psa pouze na základě toho, že vidíme pouze samotného psa? Odpověď je, zdá se, jednoduchá. Lidé totiž často uvažují v kategoriích a ve své mysli si vytvářejí předobrazy určitého chování, charekteru a podobně.

 

Vytváříme si tak o dané osobě představu, která je však založená pouze na znalosti, jaké rasy je pes, kterého daný člověk vlastní. Taková myšlenková konstrukce pro nás pak představuje „typického majitele psa určité rasy”.

 

Měli bychom mít na paměti, že člověk je ve svém uvažování do značné míry omezen předchozí zkušeností a tak přemýšlení v rámcích stereotypů je nejrychlejší způsob, jak se vyznat ve světě kolem nás. Není totiž možné zahrnout do našeho usuzování o určitém člověku každý aspekt jeho osobnosti. Jednoduše by to stálo příliš mnoho času a energie. To platí pochopitelně nejen pro majitele psů a jejich nápadníky.

 

Vypadá to, že existují dva hlavní důvody, které pejskaře zvýhodňují ve flirtování. Na jednu stranu na nás pejskař působí přístupnějším dojmem a na druhou stranu pes sám o sobě může posloužit jako „flirtovací nástroj“, protože se zdá být snažší dát se do řeči s někým, kdo venčí psa.

Pospěšte si, krásný pan Neznámý už je se svým psem možná pryč…

[seznam_libisemi_shortcode]
[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest