kupní smlouva na štěně

Pořizujete si do rodiny nového psa? Nerozhodujte se unáhleně a chtějte průkaz původu psa. Nenechte si namluvit, že bez PP se dočkáte nižší ceny nebo že poslední štěně z vrhu podobné osvědčení v praxi vůbec nedostává. A nabídka čistokrevného štěněte bez PP? To je hodně diskutabilní, zřejmě mají rodiče nějaký skrytý zdravotní problém nebo máte tu čest s křížencem, u kterého ale jeho původ není na první pohled vidět. V tomto článku vám poradíme, co má kupní smlouva na psa obsahovat?

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Co obsahuje kupní smlouva na psa

Pokud chcete štěně, nespěchejte. Kupní smlouva na psa musí obsahovat kompletní údaje, které jsou k ní nutné – určitě není podezřívavé ověřit si, že majitel má odpovídající živnost. Smlouva musí být jistojistě písemná a předávací protokol je také nutností. Nechte si předložit očkovací průkaz a raději si překontrolujte, jestli jsou v něm všechna důležitá očkování, respektive odčervení. Uchráníte se tím budoucích komplikací, protože zvláště štěňata potřebují zbavit červů a připravit na nové začátky ve vaší rodině také svůj imunitní systém.

Co ve smlouvě určitě nesmí chybět? Je to nejen jméno zvířete a název chovné stanice, ale i datum narození, pohlaví, informace o srsti, popis různých znaků, které jej odlišují od sourozenců a například také údaj o čipu. Kupní smlouva na psa by měla také obsahovat vyjádření veterináře o tom, že je podle něj vše v nejlepším pořádku. Prodávající je ze zákona povinen vést evidenci i s doklady po tři roky ode dne prodeje. V budoucnu proto neřešte výmluvy a raději si všechny důležité věci prověřte dopředu, ještě před momentem koupě.

Pozor na informace na sociálních sítích

I kdybyste měli dobrý úmysl, přesto – v zákoně je jasně definováno, že pokud napíšete něco o někom na sociální sítě, například, že jde o majitele množírny – musíte do budoucna počítat s tím, že se osočený člověk může soudit, žalovat vás za újmu na cti. A možná i nějakým způsobem uspět, nejlepší bude podobné jednání nahlásit rovnou příslušným orgánům, v tomto případě tedy policii. Problémy vám za to jistě nehrozí, nechejte proto sociální sítě raději v klidu.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest