Kožené obojky pro psy jsou jakousi stálicí na poli chovatelských potřeb. Z nabídek obchodů je nevytlačili ani kovové, ani nylonové a ani žádné jiné obojky. Není se čemu divit. Kůže je velmi kvalitním materiálem s mnoha ceněnými schopnostmi. Navíc se s ní díky jejím vlastnostem nechá pracovat různými způsoby.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Vysoká pevnost a dlouhá životnost

Kožené obojky jsou vhodné pro psy všech velikostí a ras. Vyznačují se svou vysokou pevností a dlouhou životností. Vyrábí se v mnoha velikostech, barvách a s mnoha způsoby zdobení.  Pro malá plemena najdeme v nabídce drobné, módní kožené obojky vzbuzující dojem elegance. Naopak pro plemena velká můžeme vybírat ze silných kožených, ozdobených kovovými nýty či hroty, jež vzbuzují respekt a představují sílu.

Obojky pro psy se vyrábí nejčastěji z hovězí a bůvolí kůže, ale můžeme najít třeba i obojky z losí kůže.  Můžete vybírat z podšitých i nepodšitých, z klasických, stahovacích i polostahovacích obojků.  Možná Vás také potěší, že lze zakoupit kožené obojky, které se zapínají pomocí kovové rychlospony. Ta nejen že usnadňuje zapínání obojku, ale také je k němu šetrnější.

 

 

Kožený obojek Swarovski

Rozmanité jsou také způsoby zdobení kožených obojků.  Obojky s kovovými hroty či peckami nebo s tlačeným či vyšívaným vzorem asi většina z nás zná.  Ale co třeba takový kožený obojek Swarovski s krystaly, s brokátovou stužkou nebo kožený obojek zdobený korálky, který ručně šily Masajské ženy až v daleké Keni?

Mnoho výrobců také nabízí výrobu obojků na míru a přání. Můžete si zvolit velikost, barvu a zdobení. Takový obojek je pak opravdovým unikátem a jeho originalita podtrhuje krásu, charakter a osobnost psa. Ale ty na míru šité mohou mít i čistě praktické významy. Za prvé Vašemu psovi, obojek vyrobený přímo pro něj, velikostně perfektně padne a můžete na něj nechat vyrýt či vyšít třeba jeho jméno a Váš telefon, pro případ, že by se Vám kamarád zatoulal.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest