kdy má pes svátek

Jste milovníkem psů a chcete pro svého hafana to nejlepší? Neměli byste zapomínat i na jeho svátek. Psí kalendář vám poradí, kdy jej pořádně oslavit.

Vše nejlepší pro psího kamaráda

Jistě se staráte o svého psa dobře, kupujete mu kvalitní granule a dbáte na jeho čistotu i správně zvolený pelíšek. Můžete si s ním však užít také jeho oslavu psího svátku. Zatímco u většiny nalezenců či psů vybraných v útulku není zcela jisté, kdy se přesně narodili, svátek vám psí kalendář prozradí spolehlivě. Nemusíte slavit narozeniny a dumat, kdy se asi tak mohl přibližně narodit, ale zvolit raději jako váš společný den radosti psův svátek.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Čím psa obdarovat

Psi mají nejraději něco dobrého k snědku. Můžete mu udělat například psí dort nebo mu darovat krabici vlastnoručně vyrobených psích sušenek. Určitě bude mít radost, když dostane také velkou žvýkací kost nebo míček naplněný pamlsky. Zajímavé jsou i různé hlavolamy a tréninkové hračky, ve kterých se ukrývají kostičky a jistě jej budou bavit. Zároveň podpoří jeho myšlení a přirozenou zvědavost.

Hračky jsou u psů velmi oblíbené. Darujte svému miláčkovi například přetahovadlo nebo hračky na aportování. Jistě také ocení novou misku na jídlo nebo zcela nový pelíšek, ve kterém se bude moci pořádně rozvalit a trávit snězený psí dort. Různými oblečky a ozdobami jej moc nepotěšíte, ty slouží spíše k potěše vašeho oka, pejsci je zas tak rádi nemají. Raději běhají na volno.

Pejskovi prospěje nový hřeben, kterým jej pořádně vykartáčuje, až bude blahem slintat. Pokud je vodomilný, vezměte jej k vodě nebo pořádně vydrbejte ve vaně. Můžete povolit ve svých zásadách a pustit pejska do postele či na gauč, aby si užil něco, co mu běžně není dovoleno.

Hlavně se svým psem na jeho svátek buďte a užijte si s ním příjemný společný čas. Vezměte jej proběhnout, klidně i na horskou túru nebo na louku, kde si může vybít energii. Věnujte se mu a hrejte si s ním, psi jsou nejraději ve své smečce a do té vy rozhodně patříte.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest