joghurt pro psa

Nejen granule a konzervy, ale třeba i ovesné vločky, či jogurt pro psa. Na seznamu zkušených chovatelů jsou i netradiční potraviny, které se už dnes prodávají i ve speciální variantě pro naše milované čtyřnožce. Zařadit běžný jogurt určitě můžete, jen dávejte dobrý pozor, aby v jogurtu nebyla umělá sladidla, cukry nebo ovoce, které by pes nesnášel. Řeč je tedy pouze o bílém jogurtu ve formě, kterou znali po dlouhá staletí už naši předkové, ochucená varianta nejspíše nebude dlouhodobě dělat dobře ani nám samotným…

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Jogurt jako letní osvěžení

Každý pes má trochu jiné zažívání a reaguje na předložený jídelníček odlišně. Jogurt pro psa je ale obecně zajímavým zpestřením hlavně během letních veder, kdy jde o podobnou laskominu, jakou je pro děti nanuk – zdravé osvěžení, které bude dělat radost i svou chutí. Bílý jogurt působí velmi dobře na psí trávení, zvláště pokud na zahradě s lopatou v ruce sbíráte suché hrudkovité výkaly, nad kterými pes strávil poměrně dost času. Bílá varianta jogurtu bez přidaného cukru bude rozhodně ku prospěchu věci. Kvalitní probiotika, dostatek vápníku, ale například i kvalitních bílkovin, to jsou hlavní jogurtová plus pro naše čtyřnohé kamarády.

Pozor na tuky

Příliš velká porce tuku? Volte raději jogurt pro psa, který neobsahuje vysoký poměr tuků, neboť pak může snadno přijít žaludeční nevolnost. Totéž platí, pokud má pes nadváhu, protože krmit jej tučným jogurtem pak není nejlepší nápad, jak shodit přebytečná deka, respektive kila. Psa určitě potěší i tvaroh, podmáslí nebo kefír, nabídnout můžete i ovčí nebo kozí mléko a různé produkty z nich. Zakysané mléčné výrobky obsahují velkou porci probiotik a upraví střevní mikroflóru, díky čemuž je trávení lepší. Pokud má pes průjem nebo zácpu, dovedou uklidnit podrážděné zažívání. Jogurt se proto určitě hodí i po léčbě antibiotiky, čímž můžete psa i tak trochu odměnit za to, že reagoval na léčbu pozitivně a nebyl ve sporu se svým veterinárním lékařem.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest