Stejně, jako dbáte na to, co jíte sami, byste měli věnovat čas také pečlivému výběru krmení pro vašeho psa. Ne všechny granule mohou být prospěšné. Každý druh je určen pro jiné plemeno. Pokud chováte některé z malých plemen, kupujte granule, které jsou pro ně přímo určené. Mají totiž odlišné potřeby než větší psi, a s běžným krmením by mohli mít problémy zejména při trávení. Granule pro malé psy mají ale upravenou velikost, aby jim vyhovovaly. Budete tedy mít jistotu, že je bez problémů zpracuje a dostane z nich maximum potřebných látek a nebude trpět pocitem hladu.

Granule pro štěňata

Stejně tak věnujte zvýšenou pozornost štěňatům. Ta mají od dospělých psů rozdílné potřeby, pokud jde o složení krmiva. Už od malička musíte dbát na jejich správné stravování, aby štěně bez problémů rostlo a vyvíjelo se. Protože štěňata neustále rostou, obsahují granule pro štěňata více masa a vitamínů. Naopak jsou omezeny obiloviny a vedlejší produkty. Samozřejmostí je pak uzpůsobení velikosti granulí velikosti štěňat.

Granule pro velká plemena

Se stejnou pečlivostí je potřeba vybírat granule pro velká plemena, protože i ta mají své specifické potřeby, zejména kvůli zachování zdravého vývoje kostry a kloubů, na což jsou velcí psi dost citliví. Proto i pro velká plemena existuje speciálně zaměřené krmivo pro psy, které nabízíme i ve velkých baleních o váze 30 kg, které vám dlouho vydrží, a nebudete si tak často muset lámat hlavu s nákupem dalších zásob.

Granule pro staré psy

Velkou péči je potřeba psům věnovat ve stáří. Nejsou již tolik aktivní a často se mohou potýkat s různými nemocemi. Hrozí tedy, že budou mít tendenci přibrat výrazně na váze. To se ale nestane, pokud vyberete speciální granule pro staré psy. Ty jsou přizpůsobeny složením tak, aby zpomalovaly proces stárnutí a aby nehrozila obezita. Kromě toho jsou vyráběny tak, aby byly lehce stravitelné a nedocházelo tak k problémům s trávením.

Ne všichni psi jsou stejní. Někteří potřebují výrazně kvalitnější krmivo, a to z různých důvodů. A proto nabízíme speciální granule pro psy, které nejvíce vyhovují různým potřebám vašeho čtyřnohého přítele. Například s kastrací přichází problémy s rychlým přibíráním váhy. Pokud ale budete krmit granulemi pro kastrované psy, těmto problémům hravě předejdete, protože je krmivo uzpůsobeno tak, aby k tomu nedocházelo.

Specifické požadavky na granule

Stejně tak je nutné více se věnovat výběru krmiva pro březí fenu. Běžné granule by mohly způsobit problémy, a proto je vhodné používat granule pro březí feny, které jsou vyráběny s ohledem na potřeby březích fen a obsahují suroviny pro zdravý vývoj ještě nenarozených štěňat.

Pokud chcete svému čtyřnohému miláčkovi dopřát skutečně to nejlepší, zaměřte se na superprémiové krmivo pro psy. To je uzpůsobeno tak, aby podporovalo zdravý vývoj kostry a zlepšení stavu srsti. Jsou zdraví prospěšné a dobře se zažívají a tráví. Myslete na to, že jiné složení granulí potřebují aktivní psi a jiné takzvaní gaučáci. Aktivní vyžadují krmivo s vyšší energetickou hodnotou, která je převážně dodaná vyšším obsahem bílkovin.