Nabídka specializovaných obchodů pro pejsky je stále pestřejší. Někdy bychom ale chtěli udělat radost něčím, co darujeme našemu chlupáčovi takříkajíc od srdce. Podomácku vyrobená hračka určitě neuškodí, ale při její výrobě bychom měli mít na mysli několik velmi důležitých pravidel. Může pro nás přitom jít o investici za pár korun nebo dokonce lze zpracovat i něco, co bychom jinak vyhodili, jako například staré tričko. Takže, jak za pár minut udělat pěknou hračku pro našeho čtyřnohého přítele?

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Míček, nůžky a tričko nebo kus látky…

Pokud aktuálně řešíte, jak vyrobit hračku pro psa, budete potřebovat jen několik minut a pár věcí, které máte určitě už dlouho doma. Psi milují přetahování se, zvláště větší plemena tím upoutáte na hodně dlouhou dobu. Vezměte si dva pruhy ze starých triček a pečlivě je spleťte dohromady, přidejte klidně i další pruhy podle libosti. Splétejte je jako copánek, podobně jako když jste v dětství splétali plastové bužírky, je to nejjednodušší způsob, jak dojít k dobrému výsledku. A nebojte, bude to velká legrace, psi se velmi rádi baví – nejen malá štěňata.

Je to ale samozřejmě jeden z mnoha zajímavých, a přitom levných nápadů. Proč nechávat stokoruny za hračky ve zverimexu, když můžeme podobnou udělat sami doma ještě dnes? Vyrábět hračku pro menšího pejska je vděčnější, protože je jasné, že vlastně cokoliv mu i v zápalu hry vydrží o něco delší dobu. Dobrou variantou je i přetahovadlo s míčkem, ideálně tenisákem, které vyrobíte také za pár minut a může sloužit třeba i celou sezonu. Nůžky, deka a tenisák, je to vlastně tak jednoduché! Do míčku vyvrtejte širší díru na dvou protilehlých stranách a potom provlečte provázek, respektive spíše provaz a můžete se chystat na cvičák. Vyrobit hračku pro psa, to není zábava na celé odpoledne, ale spíš na krátkou chvíli. Zbytek času si pak užijte se svým psím kamarádem někde venku, nebo ne?

Už jste někdy zkoušeli vyrobit hračku pro svého psa? Podělte se s námi o to, jak to dopadlo. Můžete přidat i návod pro další milovníky psů.

Autor: Marek Kos | Foto: unsplash.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest