výběr postroje pro psa

Jak vybrat postroj pro psa a co by měl takový postroj splňovat? Výběr postroje pro psa je poměrně složitou činností, na kterou je třeba se předem připravit. Výsledkem výběru by měl být dokonale padnoucí postroj, který nebude psa škrtit, ani mu bránit v jeho pohybu. První krok, který majitele čeká, je měření psa. Pečlivé přeměření psa a zaznamenání velikostí je to nejdůležitější.

Pro výběr postroje pro psa měříme : délku zad, obvod krku a hrudi. Vhodné je také psa zvážit. Bez těchto informací vám ani sebelepší prodejce nemůže dostatečně poradit. Máme změřeno? Pojďme k dalšímu kroku.

 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Výběr postroje pro psa

Podle čeho se rozhodnout? Rozhodujte se podle materiálů, ceny a způsobu využití. Univerzální model vhodný do každého počasí, terénu a například i pro sportovní aktivity bohužel neexistuje. Když řešíte, jak vybrat postroj pro psa, měli byste si ujasnit, jestli budete chodit jen na procházky nebo se občas i proběhnete a užijete si trochu sportu. Zatímco klasický model, který obepne psí krk a hruď, je vhodný pro procházky nebo výlety bez prudkých pohybů a sprintů, postroj ve tvaru písmene X bývá označován jako ryze sportovní záležitost. Důležité také je, aby se model maximálně pohodlně nosil a držel na svém místě. Psa nesmí nic škrtit a tlačit, zkrátka ho nijak neomezovat. Pokud jste se zhlédli v canicross nebo skatejoringu, budete nepochybně chtít právě model určený pro rychlejší běh.

Výcvik psa

Pokud se zrovna chystáte k výcviku mladého psa, můžete díky správně zvolenému postroji odnaučit tahání na vodítku. Půjde to i bez velké námahy a stresu pro majitele i psa, protože moderní modely umí napomoci psisko uklidnit a tím pádem dostat do pohody. Už žádný tah, zvláště ne ten neočekávaný, který může bohužel končit i různými nečekanými problémy. Postroj je od toho, aby pomáhal majiteli udržet kontrolu nad psem a to nejen při procházce, ale i v MHD a obchodních centrech. U psů útěkářů bývá do postroje přidán GPS lokátor pro psy, který vám pomůže psa nalézt. Pokud se chcete inspirovat, jistě můžete oslovit zkušené cvičitele na cvičácích, kteří postroje používají denně.

 

 

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest