jak vybrat jmeno pro psa

Jak vybrat jméno pro psa? Lidská fantazie je neomezená a přesvědčili jsme se o tom už mnohokrát. Psí jména neschvaluje žádná matrika a potíže se sociálními pracovníky určitě také nehrozí, takže pojmenovat svého čtyřnohého kamaráda můžete v podstatě jakkoliv. Herec, zpěvačka, fotbalista, ale třeba také dávná láska ze školních let, často záleží na momentálním nápadu a představivosti. Pokud se chystáte pořídit si psa, musíte mít o jménu prakticky jasno nejpozději v momentě, kdy jej vezete domů. Počítejte s tím, že pokud vše dobře půjde, pes s vámi stráví osm, deset i patnáct let, a pokud není čistokrevný, tedy s průkazem původu, žádná závazná pravidla pro výběr jména neplatí.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Co je opravdu důležité při podobné volbě?

Více než dvě slabiky raději ne, pokud řešíte otázku, jak vybrat jméno pro psa, měli byste volit spíše kratší varianty. V papírech může být zapsána delší varianta nějakého jména, ale přímé oslovení volme raději kratší, a to z nanejvýš praktických důvodů, jako je uvedení jména na psí známce. Když ve jméně budou písmena c, k nebo s, bude vám lépe rozumět. Podobně tak se říká, že kočky mají v oblibě sykavky a něco na podobném tvrzení určitě bude. Jedno nebo dvouslabičné jméno je tedy naprosto ideální, pro účely zvolání pak ještě lépe takové, které končí samohláskou. Chytrý pes se s ním okamžitě sžije a výcvik může být brzy začít…

Jak vybrat jméno pro psa? Měli byste být trochu originální, abyste pak v parku nevolali třeba na dva další jmenovce. Stejně tak dbejte, aby zvolené pojmenování trochu odpovídalo vizáži psa. Co tady konkrétně máme na mysli? Tibetská doga se zdrobnělinou, čivava pojmenovaná po udatném rohovníkovi z boxerských arén, právě tohle jsou extrémy – ale jistě tušíte, kam právě míříme, že?

Změnit jméno? To ani náhodou!

Psí pojmenování je závazné, určitě nechcete, aby mělo zvíře v hlavě zmatek. Právě proto byste jej neměli v budoucnu měnit, a to ani když roztomilé malé štěňátko vyroste v padesátikilového mamuta. Na tohle jste měli myslet už dříve, v okamžiku výběru jména. Jestli to bude Elvis nebo spíše Ajax, je tedy a jen jen na vás. Inspirovat se můžete také v našem psím kalendáři.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest