Máte obavu o zdraví svého čtyřnohého přítele? Je čas začít posilovat jeho imunitní systém. Imunita psů je podobná, jakou mají lidé, takže si dovedete představit, do jakých potíží se může váš pejsek dostat, když je nemocný. Rozhodně existuje mnoho cest ke zlepšení zdravotního stavu vašeho psa, takže je už jen na vás, kterou si vyberete.

Procházkou k silnější imunitě psa

Nejjednodušší cesta před tím, než začnete kupovat různé pilulky a chodit k veterináři, jsou určitě procházky. Procházky po venku hrají v životě psa velkou a ze zdravotního hlediska nepostradatelnou roli. Ve venkovním prostředí je váš pes v kontaktu s okolním světem a mikroorganismy, které narozdíl od sterilního prostředí ve vašem bytu nepotká.  To může mít za následek třeba i vyšší náchylnost k různým onemocněním (například viróza).

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Přirozený pohyb navíc zlepšuje fyzickou kondici, váš pes tak bude mít ideální tělesné proporce, zdravé klouby a bude celkově šťastnější. Dále dejte pozor na to, aby měl váš pes dostatečný přísun životně důležitých minerálů a vitamínů, bez kterých nemůže jeho imunita fungovat (například vitamín C, který je důležitý hlavně v zimních měsících, nebo česnek, který je ideální na pročišťování střev od parazitů)

Kontrolujte co pes žere

Dejte také dobrý pozor na to, co pes případně spořádá během venčení. Občas se stane, že váš mazlíček v instinktu spořádá něco, co může mít fatální následky na jeho zdraví. Největší nebezpečí pro psa představují hlavně parazité, kteří ohrožují jeho imunitu v podstatě celý rok a mohou mu bohužel i hodně ublížit. Jsou nebezpeční jak pro fyzický, tak pro psychický stav vašeho psa. V takovýchto případech jsou vhodné i některé doplňky stravy, ale to už je záležitost spíše na poradu s vaším veterinářem.

Imunita psů – budování

Další důležitou složkou jsou antioxidanty, které budou imunitě vašeho psa pomáhat v tom, že zpomalí destruktivní proces stárnutí buněčných molekul. Antioxidanty jsou vhodné hlavně u štěňat, kdy se jejich imunitní systém teprve vytváří a váš pes je tak nejvíce zranitelný.

Snažte se co také nejvíce omezit stres v životě vašeho psa, protože právě stres má veliký dopad na stav jeho zdraví a imunity (například přechod do nového prostředí). Pokud zpozorujete, že je váš pes nešťastný, unavený, odmítá jíst a nehybně leží na svém místě, pravděpodobně ho sužuje nějaký problém, který souvisí se stresem.

Vyvážená strava pso psy

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje imunitní systém a zdraví vašeho psa je i zdravá a vyvážená strava. Proto je důležité si uvědomit, že pes má trochu jiné stravovací návyky a potřeby, než lidé. Rozhodně by neměl jíst klasická kořeněná jídla (to samozřejmě platí i pro některá jiná domácí zvířata). Nejlepší jsou klasické granule s obsahem vitamínů a živin a občas nějaký ten kousek kvalitního masa.

Samozřejmě musíme také myslet na pestrou a adekvátní stravu pro našeho psa. Pokud budeme psa krmit málo, hrozí mu podvýživa, která má za následek celkovou slabost (což platí bohužel i pro imunitu). A naopak, když budeme psa překrmovat, mohla by přijít ke slovu otylost, která může mít za následek nebezpečná onemocnění kloubů a kostí, nebo dokonce infarkt.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest