jak odnaučit psa kousat

Některým zlozvykům se naučí už jako štěně a je velmi těžké jej přimět, aby se choval tak, jak se od psů požaduje. Zatímco například siamská koťátka sají vlnu, štěňata mají obvykle trochu jinou zálibu. Je to ochutnávání a okusování věcí, ale v krajním případě i částí našeho těla. Jak odnaučit psa kousat ruce? Co nejdříve musí pochopit, že nejde o hru, ale nepatřičný způsob projevu, který rozhodně nepatří do vaší domácnosti. Ono roztomilé okusování od vlastního psa snese každý, ale co například návštěvy, nebo cizí lidi v parku? Ti by mohli reagovat dost naštvaně a nebylo by se jim možno ani divit, že?

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pro štěně kouše ruce

Pokud se ptáte, jak odnaučit psa kousat ruce, měli byste vědět, že toto chování má své zárodky už ve smečce – zápasí se svými sourozenci, vzájemně se okusuje, a to po celém těle. V případě, že jeden účastník duelu svůj stisk přežene, ten druhý okamžitě zakňučí a hra skončila. Podobně si pak můžete pomoci i vy. Jakmile vás štěně okusuje svými jehličkami, zakňučte. Půjde o jasný signál, že by mělo přestat a velmi pravděpodobně jej brzy pochopí, zvláště tehdy, pokud prožilo potřebnou dobu ve společnosti matky a sourozenců, dostalo se mu tedy této formy socializace a základní výchovy.

Mějte se psem trpělivost

Nereaguje štěně na akustický signál okamžitě? Vydržte. Pes je od přírody učenlivý, dejte si načas a buďte trpěliví. Můžete raději dát štěněti hračku, na které si může vyzkoušet otisk zubů bez cizí bolesti, zverimexy jsou takových doplňků doslova plné! Svůj díl práce odvede i žvýkací pamlsek, v podobě například sušených vepřových či hovězích uší. Přírodní dobrota, se kterou si může odrostlejší štěně užít i pěkných pár minut zábavy. Věnujte štěněti čas a v případě kousnutí mu dejte jasně najevo, že se to nedělá. Musí vědět, že přestřelil, protože vás bolestivě stiskl. Čím dříve si to uvědomí, tím také lépe. Je to nakonec i v jeho vlastní zájmu, nebo snad ne?

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest