Psí útulky slouží všem pejskům, kteří z nejrůznějších důvodu nemají svého páníčka. Ať už je to z důvodu, že se o ně nikdo nestará, nebo se zaběhnou, anebo se stanou nepotřebnou věcí. Poslední případ bývá nejhorší a těžko lze pochopit, že existují lidé, kteří uvážou svého psa někde v lese, aby se ho zbavili. Hodně takových psů darují rodiče svým dětem pod vánoční stromek. Po čase se dětem pes omrzí, přestanou se o něho starat a rodiče nemají čas na jeho venčení a potřebnou péči.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Prospěšnost psích útulků

Než aby psa nabídli někomu, kdo by si ho rád vzal, nebo ho odvezli do psího útulku, jednoduše ho zavezou do lesa a přiváží ke stromu, aby se snad náhodou nevrátil. Pokud má pes štěstí a najde ho včas někdo zodpovědný, buď si ho ponechá, nebo pejska zaveze do nejbližšího psího útulku. Ze všech uvedených důvodů je budování psích útulků velice potřebnou a záslužnou činností. O psy je v útulku dobře postaráno a mnoho lidí, kteří si chtějí pořídit domácího mazlíčka, využívá možnosti si vybrat psa podle svých představ a odvézt si ho z útulku zdarma.

Útulku může pomoci každý

Jelikož však je provozování psího útulku poměrně nákladnou věcí, každý majitel, či provozovatel psího útulku, uvítá jakoukoliv pomoc, která by mu usnadnila nést značné finanční náklady, jaké psí útulek vyžaduje. Uvědomte si, co každý pes potřebuje a znásobte to počtem psů, o které se majitel útulku musí postarat. Nejedná se pouze o krmení, ale také o pravidelnou veterinární péči, která zahrnuje očkování, odčervování nebo nákladné léčení nemocí či zranění, nebo péči o kojící feny a štěňata. To vše vyžaduje nejen lásku ke zvířatům, trpělivost, spoustu času, ale hlavně peníze. Proto je každá pomoc velice významná a prospěšná. Každý z nás může nějakým způsobem přispět a ulehčit tak psím útulkům ve svém okolí.

Finanční podpora

Peněžní podpora je patrně nejdůležitější pomocí, neboť za každý úkon u veterináře je třeba zaplatit. Rovněž nákup krmiva, údržba zařízení útulku a pohonné hmoty k odvozu psů k veterináři stojí měsíčně značné částky peněz. Proto majitelé vítají, když co nejvíce lidí přispívá na chod útulku buď jednorázovými částkami, nebo pravidelnými platbami v podobě trvalého příkazu v bance. Jednou z možností je také virtuální adopce konkrétního pejska, kterému budete platit veškerou péči o něho, nebo zapojení do veřejné sbírky. Pokud nemáte peněz nazbyt, můžete se snažit získat nějakého sponzora, který může využít i různých daňových zvýhodnění.

Krmení pro psy

Nechcete-li posílat peníze, můžete objednat v e-shopu krmivo či různé psí pamlsky, doplňky stravy, vitamíny, a nechat je zaslat přímo na adresu některého psího útulku. Touto formou můžete pomoci třeba i vzdálenému útulku, pokud není žádné podobné zařízení v blízkosti vašeho bydliště. Tato forma pomoci je pro uživatele nejjednodušší a útulku velmi pomůže, stačí navštívit internetové stránky prodejce granulí, zakoupit je s platbou předem a jako doručovací adresu vyplnit adresu útulku.

Materiální pomoc

Kromě krmení potřebují majitelé psích útulků také nejrůznější materiální vybavení. Po dohodě tak můžete pomoci nákupem a dovezením lopat, smetáků, čistících a dezinfekčních potřeb, jako je Savo, Indurin, Chloramin aj. Stejně tak potřebná jsou odčervovadla, prostředky proti klíšťatům, ale i psí hračky.

Venčení psů

Je spousta rodin, které by si chtěly pořídit psa, ale není to možné z časových, prostorových nebo jiných důvodů. Pokud máte malé děti, můžete jim dopřát radost tím, že s nimi zajedete do nejbližšího útulku a vypůjčíte si libovolného pejska na procházku. Je to i možnost, jak dítě připravit na péči o psa někdy v budoucnu. Některé útulky půjčují pejsky i na delší dobu, takže si s nimi děti mohou hrát o víkendu nebo o prázdninách. Přináší to radost do rodiny, a zároveň je to i vítanou pomocí pro útulek, kterému se tímto způsobem ulehčí práce a sníží náklady na krmení po dobu zapůjčení psů.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest