Pokud plánujete rozšíření rodiny o čtyřnohého mazlíčka, je právě načase popřemýšlet o tom, kde bude Váš psí kamarád bydlet. Chcete-li mít spolehlivého venkovního hlídače, je prioritou zajistit mu pohodlný a zároveň funkční kotec, který ho ochrání před nepříznivými vlivy počasí.

Výběr kotce pro psa

Výběr kotce závisí především na velikosti psa a rozměrech výběhu jako takového. Výrobci nabízí řadu kotců různých velikostí, tvarů a materiálu. Pokud potřebujete psa zavírat často, je lepší pořídit větší kotec, kde bude mít Váš čtyřnohý miláček možnost se alespoň trochu protáhnout. Jste-li vlastníkem více psů, dají se pořídit i praktické společné, či oddělené dvojkotce.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Koupě kotce pro psa

Pokud patříte mezi zdatné domácí kutily, není třeba utrácet peníze za koupi, kotec si můžete sestavit doma sami. Internet a především chovatelská diskusní fóra jsou plná rad a typu, jak při sestavování postupovat. Naopak jestli dáváte přednost hotovému produktu, koupě je ideálním řešením. Kvalitní kotec seženete ve specializovaných prodejnách pro zvířata, či si ho na zakázku můžete dle svých představ nechat vyrobit u odborníka. Cena je ovlivněna velikostí a materiálem, pohybuje se v řádu tisíců, velké kotce s různými přístavky až desetitisíců korun. Nadstandardem jsou pak kotce vyhřívané, s různým polstrováním či osvětlením. Jejich hodnota tak stoupá i přes padesát tisíc korun.

Dřevěné kotce pro psa

Na trhu se objevují v drtivé většině dřevěné kotce, které se mohou velmi lišit cenou. Záleží samozřejmě na druhu dřeva i způsobu provedení. Základní typ kotce by měl mít alespoň 2×2 metry a přední síťovanou stranu s dveřmi. Uvnitř by se měla nacházet miska na žrádlo, pití a bouda, do které by se pes mohl schovat. Velikost boudy by měla odpovídat rozměrům psa, ty se v metrech čtverečních změří výpočtem 91,5 násobku jeho výšky v kohoutku. Vchod do boudy by měl být o 5 centimetrů širší a vyšší než pes, samotná výška boudy by měla o 5 centimetrů přesahovat vzrůst sedícího psa. Rozměry by tedy měli být vždy o něco větší jak pes.

 

Nepodceňujte tedy obydlí Vašeho hlídače a dopřejte mu útulný venkovní příbytek, který bude jeho místem odpočinku i útočištěm v nepřízni počasí.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest