hračky pro psy k vanocům

Dát pěkný dárek, zažít hezké chvíle se svými blízkými u nastrojené jedle, odpočinout si také od každodenního stresu. Pro naše blízké určitě máme připravenu nejednu hezkou pozornost, ale co dát našim čtyřnohým přátelům za celoroční věrnost? Dnešní doba psím hračkám opravdu přeje, nemusíte mít strach, že si nevyberete. Kamenné zverimexy nebo online prodejny, záplava je skutečně obrovská a některé z hraček můžete vyrobit i podomácku. Vždyť dárek, co jste udělali vlastníma rukama, se počítá o to více, darovali jste jej totiž s láskou!

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Nezapomeňte na něco dobrého na zub

Lososový olej, pamlsky ze sušeného hovězího, vynikající pečené sušenky. Není mlsný, to určitě ne, ale rád si dopřeje kvalitu, kterou svým pečlivým čenichem najde na první pokus. Má totiž až desetkrát víc čichových buněk než vy, takže už stačí jen vybírat z ingrediencí, o nichž víte, že mu zachutnají doslova na jedničku. Vepřové uši, kuřecí pařáty, ale i sušenky s kvalitní vlákninou pro lepší trávení a ovocem pro výbornou chuť. Můžete spojit i příjemné s užitečným a darovat balíček dentálních pamlsků, se kterými posílíte zuby a dásně. Navíc zaměstnáte psí pozornost i na dlouhé hodiny, což je další nezanedbatelné plus!

Pelíšek také potěší, vybírejte pečlivě

Promyslete místo, kde bude umístěný a kupte pelíšek, v dnešní době je na trhu velmi široká nabídka, a kromě klasického bavlněného můžete zkusit i nylonovou variantu, která bude odolnější i pro drápy velkých plemen. Slaďte pelíšek s interiérem a ověřte si rozměry, pes by si měl pohodlně lehnout a natáhnout packy, mít pocit, že se do téhle postele vejde úplně celý. Počítejte i s tím, že štěně ještě poroste a nekupujte zbytečně pelíšek, co by sloužil jen několik týdnů nebo měsíců a pak už vůbec velikostně nevyhovoval. Nebyla by to pak škoda? I když, můžete je pak darovat jiným štěňatům, ani jeden pelíšek určitě nepřijde zkrátka.

Hračky, které budou pískat

Nejen štěňátku uděláte radost, když darujete pod stromeček pískací hračku. A klidně jich může být i několik, rozpočet vám rozhodně bude stačit. Pes je lovec, takže hračka, která vydává po stisknutí nebo kousnutí zvuky, bude opravdu ideální. Na čem jiném by měl trénovat stisk svých mimořádně pevných čelistí? Hračka nemusí být celá jen z plastu, v prodejnách najdete i spoustu plyšáků, kteří mají uvnitř pískátko a zaručují celodenní zábavu. Dost možná do doby, než bude hračka zničená, protože nic nevydrží věčně a pes se bude snažit instinktivně svou kořist „umlčet“. Nehněvejte se na něj, dělá jen to, co je mu přirozené už od dávnověku. Je lovec tělem i duší a ani staletí domestikace na tomto faktu nic nezmění.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest