Potřebujete rychlé, efektivní a levné řešení pro výcvik Vašeho psa? Ruší štěkot Vašeho psa sousedy? Nereaguje Váš pes na příkazy a dělá si, co se mu zlíbí? Pokud si na všechny tyto otázky odpovíte „ano“, pak je tu pro Vás jednoduché řešení. Ke snadnému výcviku psa jsou ideální elektronické výcvikové obojky. V tomto článku odpovídáme na nejběžnější dotazy týkající se použití elektronických výcvikových obojků.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Jak elektronické výcvikové obojky fungují?

Součástí každého balení pro výcvik je vysílač, přijímač a elektrody. Přijímač připnete pejskovi kolem krku, přičemž elektrody se musí dotýkat krku. Na vzdálenost až 1000 m lze pak vysílačem spouštět funkce na přijímači. Každý elektronický obojek disponuje čtyřmi funkcemi, kterými jsou elektrický impulz, vibrační impulz, zvukový impulzLED svícení. Pomocí ovladače lze jednoduše ovládat všechny tyto funkce. U některých modelů lze dokonce jedním vysílačem ovládat až 3 přijímače pro 3 psy najednou. Tak můžete mít trénink všech vašich psů pod kontrolou. Elektronických obojků existuje celá řada. Liší se hlavně v technických parametrech, jako například dosahem přijímače, možností dobíjení (ovladače i přijímače), vodotěsností apod. Nejnovější elektronické obojky disponují dokonce GPS navigací. Intenzitu vibrací, elektrických impulsů a zvuku lze regulovat v intenzitě od 0-100 a tak přesně přizpůsobit potřebám pro Vašeho psa.

Pro koho je elektronický výcvikový obojek určen?

Elektronické výcvikové obojky jsou určeny pro psy od 6 měsíců až do 15 kilogramů hmotnosti a není nijak vymezeno plemeno. Elektrody dodávané v balení jsou dvou velikostí, a to podle hustoty srsti. Nemusíte tedy Vašeho psa na krku stříhat, pokud má huňatou srst.

Nejsou elektronické obojky nebezpečné a nejedná se o týrání?

Přijímače jsou většinou napájeny pouze 3 V baterií, takže elektrický výboj je opravdu velmi slabý. Psovi je tak impulz nepříjemný, nikoliv však bolestivý. Na začátek výcviku se doporučuje používat vibrace. Pokud na psa vibrace nepůsobí, zvolí se elektrický impulz.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest