pes a prostor pro žití

Pokud máte pejska nebo se ho chystáte pořídit, pak pravděpodobně chcete, aby byl zdravý a spokojený. Můžete pro to udělat mnohem více, než si myslíte a v dnešním článku se na tuto problematiku podíváme trochu blíže.

Díky těmto bodům udržíte vašeho psa aktivního a spokojeného

Možná jste očekávali nějakou složitou vědu, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti je to opravdu jednoduché: Správná výživa – Asi vás nepřekvapí, že správná strava je základ. Dbejte na to, aby váš pes dostával kvalitní stravu bohatou na živiny a vitamíny. Obzvláště granule pro štěňata by měly být co nejkvalitnější. Naopak s dobrotami a pamlsky byste to neměli přehánět.

Pravidelné procházky – Pohyb je velmi důležitý. Jednak tak dokonale udržujete vašeho psa v kondici a pak procházky poskytují psovi i důležité mentální stimulace. Navíc je to vhodný způsob k socializaci s ostatními psy a lidmi v okolí.

Hračky a hry – pes samozřejmě ke své spokojenosti potřebuje i nějakou tu zábavu. Takové házení míčku nebo frisbee zvedne náladu i tomu nejsmutnějšímu z nich.

Pravidelné návštěvy veterináře – Díky veterinárním prohlídkám můžete nejen udržet vašeho psa v dobrém zdravotním stavu. Můžete takto také nemocem nebo infekcím dokonce předejít.

Spánek – Dopřejte vašemu mazlíčkovi také dostatek kvalitního spánku. Stejně jako my i psi potřebují odpočívat a k tomu potřebují své místo, kde si mohou zalézt a nebudou nikým a ničím rušeni.

Trénink – Možná si myslíte, že psa cvičíte pro sebe, ale opak je pravdou. Udržuje se tak v mentální pohodě a nejrůznější tréninkové aktivity jim pomáhají.

Posledním a velmi důležitým bodem je samozřejmě láska a s ní spojená i pozornost. Krmivo pro psy a občasné hraní nestačí. Dejte vašemu psovi tolik lásky, času a pozornosti, kolik jen bude možné. Tak nejlépe docílíte toho, že bude spokojený. A nejen on!

Zdroj foto: Lucia Romero / Shutterstock.com

Pin It on Pinterest