sladkosti pro psy

Rádi pečete a připravujete dobroty pro své blízké? Pak vás jistě potěší, že nemusíte péct cukroví jen pro lidi, ale také pro pejsky. Byť je samozřejmě jasné, že složení bude trochu jiné. Možná kvůli tomu, že půjde spíše o zdravé pamlsky s vlákninou, se termín cukroví tolik nehodí. Kdo by chtěl pejska přecpávat sladkým, solí, konzervanty a vůbec chemií, která bude jenom ke škodě? Recept může být jednoduchý, příprava poměrně snadná. Nemusíte mít nutně mistrem pekařem, psí sušenky zvládnete během odpoledne i jako začátečník v kuchyni. Jen následovat recepty krůček po krůčku.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Játrové pamlsky jsou skvělá volba

Stačí jen vepřová játra, vejce a trochu celozrnné mouky, pes dostane prvotřídní bílkoviny a kombinaci chutí, která se mu určitě zalíbí. Je to recept nejen pro aktivní psy – stačí asi 700 g jater, která poté rozmixujete, přidáte asi 70 g mouky a dvě vejce. Ze směsi připravíte těsto, které přelijete na plech a pečete asi čtvrt hodiny v troubě. Pak už je postup jednoduchý, necháte těsto zchladnout a pokrájíte na malé sušenky, které budete dávkovat podle šikovnosti a zásluh na cvičišti. Nebo třeba jen tak, z lásky, to je už na vás.

Nebojte se zapojit ani ovoce

Kokosový olej, olivový olej, ale i jiný tuk. Obecně vzato, cukroví pro psy by sice nemělo obsahovat řepný cukr, ale s kvalitními tuky šetřit tolik nemusíme. Aktivní pes je totiž určitě dobře zužitkuje a potěšíte ho třeba i borůvkami, banánem nebo dalšími dobrotami, co chutnají i nám. Upéct můžete i cukroví s tuňákem nebo mrkví, což by asi lidským strávníkům moc velkou radost neudělalo. Pro inspiraci se můžete podívat i na složení vašich granulí nebo konzerv, ovoce obvykle nechybí, podobně jako kvalitní vláknina. Co do psího cukroví určitě nepatří? Pozor, výčet je poměrně široký.

  • To jsme si již jasně řekli, ani špetku! Naše cukroví by tedy pes určitě jíst neměl!
  • Čokoláda nebo kakao jsou také škodlivé. Mohou ve větším množství i poškodit zdraví.
  • Alkohol sem nepatří, to rozhodně ne! Tvrdý alkohol by mohl psa zabít, tak opatrně!
  • Rozinky nebo ořechy jsou také mimo hru. Pozor i na hroznové víno. Psům neprospívá.

Masový vývar nebo kousek ryby

Možnosti jsou opravdu neomezené, výbornou práci odvedou i ovesné vločky. Používejte celozrnnou mouku, nebojte se kostky sádla, tvarohu nebo petržele. Pes nemusí jíst jen tvrdé suchary, někdy mu můžete dopřát i dobrotu, která bude vonět už z velké dálky. Nezapomínejte, že má několikanásobně víc čichových buněk a pro jeho dokonalý zážitek musí cukroví vonět alespoň trochu masem. A na závěr, nedávejte psovi žádné pochoutky od vlastního stolu, nemuselo by mu z nich být dobře. Přejeme vám příjemné sváteční dny!

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest