Jedna z těchto nebezpečných věcí je prostá čokoláda. Zatímco čokoláda je velmi oblíbená u lidí pro naše domácí mazlíčky zvláště psy může být až smrtící. Některá psí plemena reagují na čokoládu lhostejně. Hlavní problém je, že čokoláda obsahuje různé chemické látky, které se nazývají metylxanthinovými alkaloidy (některé druhy čokolád mají těchto látek více než jiné čokolády).

Špatné je, že i poměrně nepatrné množství těchto látek je schopno způsobit tak vážné problémy, jako zúžení tepen a zvýšení srdeční frekvence. Velké množství může způsobit ještě hrozivější příznaky a půl kila mléčné čokolády, by mohlo zabít 8kg psa. Pokud zjistíte, že váš pes snědl čokoládu zkuste zjistit jaký druh čokolády a jaké množství snědl. Pak zavolejte svému veterináři. Ujistěte se, že vaše děti vědí jak je důležité držet čokoládu z dosahu vašeho psa.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pozor, jedovaté!

Pokud si nejste vědomi toho, že váš pes sežral čokoládu, tak by to mohlo mít závažné důsledky. Jestli-že není psovi poskytnuta správná léčba během 4 až 6 hodin může nastat srdeční selhání, křeče, bezvědomí a smrt. Kromě zdánlivě nevinné čokolády, existuje celá řada dalších potravin, které se můžou zdát bezpečné pro naše psy, ale mohou být vyloženě nebezpečné.

Některé houby, například můžou vyvolat bolesti břicha, poškození jater, ledvin a chudokrevnost. Tak to mějte na paměti až budete někde v lese a pes tam bude chtít žrát houby. Česnek se může zdát být v pořádku když je zdraví pro lidi, ale může způsobit zvracení, poškození jater, chudokrevnost a průjem. Takže nedávejte vašemu mazlíčkovy potraviny, které můžou obsahovat.

Nemrznoucí směs do aut může poškodit ledviny vašeho psa…psi láká sladká chuť. Jmelí může způsobit zvracení, bolesti břicha a deprese. Cibule může způsobit poškození jater, chudokrevnost a průjem.

Káva i kakao jsou obzvláště nebezpečné a můžou způsobit zvýšení srdeční frekvence, průjem, křeče, bezvědomí a i smrt. Kofein prostě nemá stejný efekt u psů jako u lidí.

Buďte velmi opatrní, co se týče kuliček proti molům. Je to chemický naftalen a je velmi toxický. U psů může mít za následek třes a křeče. Mnoho běžných značek krmiv obsahuje velké množství sodíku. To proto, aby krmivo bylo chutné, ale to může být pro psa také škodlivé.

Určitě když se zamyslíte, tak vás jistě napadnou další věci které by neměl pes jíst. Neznamená, že co je zdravé pro lidi je zdravé i pro zvířata. Samotnou kapitolou jsou pak vánoční svátky, ale o tam zase v jiném článku.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

Pin It on Pinterest