Pokud jste se rozhodli pořídit si domů čtyřnohého společníka, ať už je to psí miminko, nebo pejsek odrostlejší, budete Také potřebovat nějakou výbavu. Některé věci budou potřebné ihned, ostatní se bude dokupovat časem, podle potřeby.

Základní výbava

Každý pejsek potřebuje základní věci, mezi něž patří:

  • Pelíšek

Ať už je to štěně, nebo dospělý pes, potřebuje mít nějaké místo, které bude patřit jen jemu. Pelíšek mu poskytuje nejen místo pro odpočinek, ale i pocit bezpečí.

Současný trh nabízí nepřeberné množství a to nejen tvarů, ale i různých materiálů a velikostí – měkké textilie, podložky vyztužené molitanem, proutěné košíky, či domácí textilní boudy. Při výběru však mějte na paměti, že pelíšek by měl odpovídat velikosti psa a také by měl být praktický na údržbu.

Pokud máte štěně, do prvního pelíšku nemusíte investovat velký finanční obnos, neboť z něj brzy vyroste a pravděpodobně jej i dosti poničí. Zde si můžete projít nejoblíbenější pelíšky pro psy.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]
  • Misky

Budete potřebovat dvě misky – jednu na vodu a druhou na krmení. Ideální jsou misky s gumovou podložkou, která zajistí stabilitu. Co se týče materiálu, nejvíce používán je plast, keramika nebo nerez. Nejvíce odolné jsou misky nerezové. V nabídce je však mnoho typů misek s různými vlastnostmi a designem, proto je vhodné předem všechny porovnat. Porovnat misky pro psy.

  • Obojek a vodítko

Bez těchto dvou pomůcek se neobejde žádné venčení. Pokud máte štěně, volte obojek jednoduchý, hladký, který je podšitý měkkou plstí. Vodítko volte také jednodušší (kožené nebo řetízkové), v žádném případě samonavíjecí, které není vhodné pro nácvik chůze u nohy.

Výběr vodítka také podřizujeme způsobu chůze. Pro krátkou vzdálenost je vhodné již výše jmenované vodítko jednoduché. Pokud chceme psa občas pustit na delší vzdálenost, můžeme si pořídit vodítko přepínací, u něhož můžeme využívat tři různé délky. Nejčastěji bývá textilní, kožené nebo řetízkové. Pokud chcete, aby vodítko zdobilo vašeho psa, žádný problém. Vyberte si barvu jakou chcete. Vodítka pro psy.

U obojků můžeme vybírat ze tří základních druhů. Nejvíce používané jsou obojky klasické, s plastovou či kovovou sponou. Pro větší psí plemena jsou vhodné obojky polostahovací, z nichž se pes nevyvlékne. Pokud má pes obojek na krku celý den, ideální volbou je obojek uzavřený, který se navléká přes hlavu. Obojky pro psy mohou být také designovou záležitostí. Záleží na výběru páníčka.

  • Hračky

Nejen štěňata si ráda hrají a proto je vhodné pořídit svému čtyřnohému společníkovi nějakou hračku. Raději vybírejte z nabídky hraček psích, které jsou odolnější a vydrží psí laškování. Každá hračka by měla mít jinou funkci. Nabízí se tak více možností zábavy.

  • Krmení

Volíme především podle velikosti rasy a věku psa. Mějte na paměti, že strava by měla být nutričně vyvážená a odpovídat požadavkům i způsobu života vašeho psa. Ať zvolíte jakoukoli formu krmiva, měly by v ní převažovat živočišné bílkoviny(maso) nad těmi rostlinnými.

Pokud svého psa cvičíte a má hodně pohybu, strava by měla obsahovat více tuku.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest