1. Sledujte hmotnost vašeho psa

Hubnutí může pomoci vašemu psovi k lepšímu zdraví, ale pouze v případě, že je redukce váhy kontrolovaná a ne znenadání. Chcete-li, aby váš pes hubnul normálním tempem, tak ho nejprve zvažte a pravidelně sledujte jeho váhu.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

2. Připojte aktivitu

Když krmíte nějakým dietním krmivem víte, že váš pes bude jíst zdravě. Nicméně, program pro správu hmotnosti vašeho psa není kompletní bez zdravé fyzické aktivity. Ať už je to hra o přetahování nebo procházka v parku, ujistěte se, že váš pes má stále fyzickou aktivitu, kterou potřebuje aby byl zdravý.

3. Navštěvujte svého veterinárního lékaře

Dělejte častější návštěvy veterinární ordinace aby jste se ujistili, že váš čtyřnohý přítel nehubne moc rychle a jeho dietní program je v pořádku. Veterinář zná ideální váhu vašeho psa, jak rychle by měl hubnout a které granule jsou pro něho v danou chvíli dobré.

4. Udržujte ideální váhu po celý život

Kontrolování hmotnosti vašeho psího kamaráda by nemělo být pouze dočasné. Poté, co váš pes dosáhl jeho ideální váhu měl by se zařadit program na udržení této váhy, který se skládá z pravidelné aktivity a vyvážené stravy.

Každý pes může získat svoji ideální váhu v odlišným časovým období. Vše záleží na plemeni, věku, výběru krmiva, zdravotním stavu a mnoha dalších faktorech. Pokud si myslíte, že váš pes nemá ideální váhu nebo nevypadá čile, tak se obraťte na svého veterinárního lékaře, aby vám pomohl sestavit redukční plán.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest